ČUVENI SRPSKI IT STRUČNJACI SU UZ SNS: Milan Bosnić i Vladimir Rakonjac na listi Srpske napredne stranke

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Feb.2022, 09:23

ČUVENI SRPSKI IT STRUČNJACI SU UZ SNS: Milan Bosnić i Vladimir Rakonjac na listi Srpske napredne stranke

Među brojnim poznatim imenima koja će se naći na listi okupljenih oko Srpske napredne stranke i stakli su se i srpski IT stručnjaci Milan Bosnić i Vladimir Rakonjac.

Oni su rešili da daj podrški SNS-u zajedno sa brojnim stručnjacima, naučnicima, umetnicima i sportistima.

Milan Bosnić je jedan on naših >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << najuspešnijih IT-jevaca. Rođen u Beogradu gde je diplomirao je marketing i trgovinu, a bavi se razvijanjem "pametnih gradova".

Milan je i jedan je od osnivača firme „Strawberry Energy“, koja je razvila prvo solarno drvo sa idejom da se ljudima na javnom mestima omogući da koriste solarnu energiju – prvi javni solarni punjač i WiFi stanica za mobilne uređaje na svetu.

Nakon drugog projekta “pametna klupa”  izum  „Strawberry Energy“ prisutan je u 30 gradova i 17 zemalja, celokupna proizvodnja je u Srbiji, a projekat je nagrađen brojnim svetskim nagradama i o njoj su pisali renomirani svetski mediji među kojima su Forbes, Financial Times, The Guardian, TIMES, i dr.

- Konkretno, kao neko ko dolazi iz IT industrije vidim veliki napredak i poboljšane uslove za poslovanje. Najveće svetske firme otvaraju razvojne centre u Srbiji, naši inženjeri rade na velikim projektima, razvija se gejming i kripto industrija. Lepota svega je što pored Beograda veliki porast imaju Novi Sad, Niš, Kragujevac i drugi gradovi gde IT industrija raste. Mladi se zapošljavaju na završnim godinama fakulteta za plate koje su nekoliko puta više proseka - istakao je Bosnić za Alo.

Na ovoj listi se našlo i ime Vladimira Rakonjca, takođe IT stručnjaka.

Vladimir je nakon završetka školovanja na Vojnoj akademiji i Vojnoj gimnaziji, rešio da krene put preduzetništva i inovacija, a oblast interesovanja mu je i veštačka inteligencija.

Tada je osnovao startap koji je izabran među 40 najboljih u Evropi, 50 najboljih u Evroaziji i 8 najboljih na takmičenju u organizaciji Gugla i Majkrosofta u Mađarskoj.

- Atmosfera koja vlada je da kad podržite političku opciju, da imate nešto od toga. Moje uverenje je da je to vreme prošlo i da svako ko ima energije i volje da pomogne Srbiji treba da zna gde je na političkom kompasu. Naravno, uz puno poštovanje i razumevanje za drugačije poglede ali imajući u vidu da svi treba da radimo u interesu Srbije jer smatram da nas je premalo da bismo se svađali i gubili energiju. S tim u vezi, želim da kroz svoje znanje i iskustvo koje sam stekao u firmi, koja plasira proizvode na internacionalnoj sceni, doprinesem politici ostajanja mladih u Srbiji. Jer sam i sam to učinio zajedno sa još dvanaest mladih visokoobrazovanih kolega koji su zasigurno mogli da traže svoj put u inostranstvu, ali im se svideo kompanijski ekosistem koji smo zajedno napravili u našoj i vašoj zemlji. Posebno me raduje što su neki od kolega i zasnovali svoje porodice ovde, što i ja nameravam - poručio je on za Alo.

A post shared by Vladimir Rakonjac (@empire_of_aspiration)

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Povezane vesti

IT GENIJI UZ VUČIĆA I NAPREDNJAKE! Milan Bosnić i Vladimir Rakonjac NOVA IMENA NA LISTI SNS

Izvor: Press, 07.Feb.2022

IT stručnjaci Milan Bosnić i Vladimir Rakonjac naći će se na listi okupljenoj oko naprednjaka zajedno sa brojnim profesorima, lekarima, naučnicima i ličnostima iz sveta kulture, saznaje Alo! iz dobro obaveštenih izvora bliskih SNS-u. ...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.