Spomenik Čurkinu su podigli svi koji razmišljaju kao zločinac Mladić

Izvor: Vesti-online.com, 07.Nov.2017, 23:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Spomenik Čurkinu su podigli svi koji razmišljaju kao zločinac Mladić"

Otkrivanje spomenika u Istočnom Sarajevu, pod nadzorom vlasti Republike Srpske, preminulom ruskom diplomati Vitaliju Čurkinu, u znak zahvalnosti za rusko protivljenje usvajanju Rezolucije o osudi genocida u Savetu bezbednosti UN, izazvao je danas osudu Udruženja majke Srebrenice.

- Spomenik su podigli oni koji razmišljaju kao i zločinac Ratko Mladić, kao taj Rus Čurkin koji je uložio veto na rezoluciju o Srebrenici u UN - izjavila je predsednica udruženja Majke Srebrenice >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Munira Subašić, prenosi Jutarnji list.

Kako je kazala, odluka vlasti RS ne iznenađuje, a fotografija pokojnog ruskog diplomate u UN, koji je glasao protiv Rezolucije o osudi genocida u Srebrenici, "visiće među 10.000 nišana (nadgrobnih spomenika), kao zločinac na stubu srama".

Kako se navodi, inicijatori su hteli da spomen obeležje postavi u Srebrenici, ali su se kasnije odlučili za Istočno Sarajevo.

- Time se šalje poruka da je mir najbitniji. Rusija i Čurkin su svojim vetom na rezoluciju poslali poruku da je potreban mir, jer da je donesena rezolucija da su Srbi genocidan narod, ne bi bilo mira - izjavio je predsednik Udruge Istočna alternativa RS-a Vojin Pavlović.

U ponedeljak je u Istočnom Sarajevu otkriveno spomen-obeležje preminulom ruskom ambasadoru u UN Vitaliju Čurkinu, ispred galerije "Kućanski".

Postavljanje spomen-ploče preminulom ruskom ambasadoru u UN u Istočnom Novom Sarajevu organizovalo je Udruženje građana "Istočna alternativa" uz podršku Ambasade Ruske Federacije u BiH i opštine Istočno Novo Sarajevo.
Pogledaj vesti o: Ratko Mladić

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.