Dodik: Neprihvatljiva odluka

Izvor: B92, Tanjug, 22.Jun.2009, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik: Neprihvatljiva odluka

Banjaluka -- Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je neprihvatljivo to što je visoki predstavnik poništio zaključke Skupštine RS.

On je ocenio da poništeni zaključci parlamenta RS o efektima prenesenih nadležnosti sa RS na BiH nisu ni antiustavni, niti antidejtonski.

"Primena bonskih ovlašćenja bila je apsolutno nepotrebna, a to govori i debata koja se održavala u ime međunarodne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zajednice, kao i način na koji Sarajevo vrši pritisak i izražava nezadovoljstvo što visoki predstavnik uz primenu bonskih ovlašćenja nije smenio i neke ljude. To više govori o odnosima u BiH nego o samom visokom predstavniku", rekao je Dodik za "Fokus".

Prema mišljenju Dodika, visoki predstavnik je kršio Dejton godinama unazad, "što se vidi kroz nekoliko važnih nametnutih zakona na koje nije imao pravo".

"Po Aneksu 10 Dejtonskog mirovnog sporazuma, kojeg smo potpisali mi iz RS, mi Kancelariji visokog predstavnika nismo dali pravo da nametne zakon. Prema tome, svaki nametnuti zakon visokog predstavnika jeste nelegitiman", rekao je Dodik.

Dodik je rekao da će biti analizirana odluka visokog predstavnika Valentina Incka da poništi zaključke skupštine RS.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.