
Izvor: S media, 02.Nov.2010, 12:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odakle novac za informacije o optuženicima?
Poslanici Nove Srbije pitali su Vladu Srbije gde su u budžetu konkretno predvidjena sredstva za ispatu novčanih nagrada za informacije o haškim optuženicima, a poslanike Demokratske stranke Srbije zanimalo je ko je iz skupštinske procedure povukao izmene Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju.
U okviru vremena za postavljanje pitanja, poslanica NS Zlata Djerić je povodom povećanja iznosa novčane nagrade za informacije o hašim optuženicima Ratku Mladiću >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << i Goranu Hadžiću rekla da je Srbija u teškoj ekonomskoj situaciji, da su sva socijalna davanja svedena na minimum ili se ukidaju.
Zlata Djerić je upitala gde se nalazi novac u budžetu za informacije o haškim optuženicima s obzirom da je, kako je navela, ministarka za NIP Verica Kalović rekla da vlada ima sredstva za takve namene.
Poslanica D S S Milica Vojić-Marković pitala je premijera Mirka Cvetkovića ko je iz skupštinske procedure povukao izmene Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, a potpredsednika Vlade Jovana Krkobabića pitala je ko ga je ovlastio da "laže" 1,7 miliona penzionera.
Završne reči Mladićevih jataka
Presuda zbog pomaganja Mladiću
Vojić-Marković je ocenila da penzioneri od formiranja vlade u koju je ušao PUPS nisu dobili ništa a da su izgubili mnogo, da je bilo silnih obećanja a da su penzije sve niže.
Poslanik Srpske radikalne stranke Nemanja Šarović pitao je da li organi Srbije čine nešto da se zaštite ljudska prava lidera radikala i haškog optuženika Vojislava Šešelja, odnosno njegovo pravo na adekvatno lečenje.
Šarović je naveo da Sešelj i posle operacije ima zdravstvene tegobe.
Poslanik Liberalno demokratske partije Nebojša Randjelović pitao je premijera Mirka Cvetkovića šta je sa sredstvima za aerodrom Car Konstantin Veliki u Nišu s obzirom da gradjani Niša misle da je reč o bespovratnoj pomoći, a ne o zajmu.
Skupština Srbije je posle poslaničkih pitanja nastavila raspravu o izmenama četiri zakona koji izmedju ostalog predvidjaju da se sedišta Fonda za razvoj i Nacionalne službe za zapošljavanje iz Beograda izmeste u Niš, odnosno Kragujevac.
Poslanici razmatraju izmene zakona o turizmu, o zapošljavanju i osiguranju za slučaj nezaposlenosti, o Agenciji za osiguranje i finansiranje izvoza i o izmenama Zakona o Fondu za razvoj.
(Beta)