Oduzeto kriminalcima dati siromašnima

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 26.Mar.2010, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oduzeto kriminalcima dati siromašnima

JAGODINA - Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić izjavio je da imovinu koja se oduzima od kriminalaca treba raspodeliti najsiromašnijima, od kojih su najugroženiji stari ljudi.

- U Srbiji danas 6.000 ljudi živi u katastrofalnim uslovima u kolektivnim centrima, a videli smo u kućama kriminalaca zlatne kade i tuševe, i to treba prodati - izjavio je Ljajić u Jagodini, posle otvaranja novog prostora za >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << stare u Gerontološkom centru u tom gradu.

Ministar je najavio da je pripremljen paket mera za osiguranje socijalnih uslova i pomoć najugroženijih osobama, koji će koštati 880 miliona dinara do kraja ove godine i istakao da će se "prvo iskoristiti unutrašnje rezerve i resursi".

- Želimo iskoristiti i svu imovinu Republike Srbije koja je oduzeta u različitim postupcima zbog ne plaćanja carine i poreza i da je podelimo najugroženijima kategorijama stanovništva i da pomognemo 40 najsiromašnijih opština Srbije da razviju sistem socijalne pomoći - rekao je ministar Ljajić.

On je dodao da je jedan od osnovnih zadataka Ministarstva za rad i socijalnu politiku ove godine borba protiv siromaštva, posebno starih osoba.

- Srbija u svetu spada među četiri sa najstarijom populacijom, 11,5 odsto stanovništva je starije od 65 godine, i moramo veću pažnju posvetiti toj populaciji, naročito seoskim staračkim domaćinstvima koja su daleko od očiju javnosti - rekao je Ljajić.
Pogledaj vesti o: Rasim Ljajić

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.