
Izvor: B92, 11.Dec.2023, 20:55
Vasić o sukobu u Jalbotini: "Ključne laži opozicije su demantovane" VIDEO
Kandidat za gradonačelnika sa liste “Srbija ne sme da stane – Pirot ne sme da stane” – mr Vladan Vasić, danas je reagovao na navode opozicije.
On je na konferenciji za štampu demantovao navode opozicije da je sukob u Jalbotini politički inspirisan.
Vasić je prezentovao izveštaje nadležnih institucija, a o svemu se oglasila i Policijska uprava Pirot saopštenjem, u kome se navodi da je Dragan Colić, koji je prijavio policiji da su ga dvojica meštana fizički >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napala, izjavio da je do tuče došlo zbog nesuglasica lične prirode, odnosno zbog nesuglasica oko korišćenja vode sa pojila, te da nije bilo nikakve političke pozadine celog slučaja.
Vasić je govoreći o ovom slučaju, kazao da su “dve ključne laži opozicije, demantovane izveštajima nadležnih, nezavisnih i kompetentnih institucija koje su se bavile ovim slučajom – policije i Opšte bolnice Pirot, navode mediji.
Povodom ovog slučaja oglasila se i Opšta bolnica Pirot saopštenjem medijima u kome se navodi da je u skladu sa svim profesionalnim standardima u ovakvim slučajevima, urađena kompletna specijalistička dijagnostika nad D.C. iz Jalbotine, te da je konstatovana jedna lakša povreda i da je pacijent pušten kući.
Vasić je uputio poruke svim građanima, učesnicima izbora, ali i članovima SNS-a, a pre svega biračima.
"Molim sve u Pirotu da ne nasedaju na provokacije. Ovo su tipične političke provokacije. Izbori su festival demokratije a mi ćemo 17. decembra pokazati dostojanstvo i 17. decembra ćemo ih pobediti i potući do nogu. Imam poruku i za te, takozvane, borce protiv nasilja. Znam da vam je rejting u sunovratu, ali zaista je žalosno da ovakve teme i incidente pokušavate da politizujete. To je stil manipulatora, lažljivaca i ljudi koji ne znaju šta će od nemoći da rade", kazao je Vasić.
Da podsetimo, predstavnici opozicione grupacije – Pirot protiv nasilja, izneli su u javnost optužbe da su Colića, u Jalbotini, napali aktivisti Srpske napredne stranke i pretukli ga lopatama udarcima po celom telu. Gostujući u Utisku nedelje, lider SSP Dragan Đilas izjavio je da su aktivisti SNS-a lopatom pretukao njihovog aktivistu u selu Jalbotina, navode mediji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.