
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Nov.2020, 17:29
Stokić: U Kliničkom centru Vojvodine na lečenju 359 pacijenata
U Kliničkom centru Vojvodine trenutno je na bolničkom lečenju 359 pacijenata sa kovid-19, što je najviše od početka epidemije, kaže direktorka KC Vojvodina Edita Stokić.
Ona je, na konferenciji za medije, rekla da nikada nisu imali toliko pregleda i hospitalizacija kao u prethodna 24 sata.
"Od 359 pacijenata, 23 su smeštena u jedinicama intenzivne nege i na mehaničkoj su ventilaciji. I drugi pacijenti koji nisu u intenzivnoj nezi su na kiseoničkoj terapiji. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Juče potrošnja kiseonika premašila mesečnu potrošnju", rekla je Stokić.
Ona je navela da je više klinika koje rade u okviru KC Vojvodina ušlo u kovid sistem, te da osim Infektivne klinike zaražene virusom korona primaju i Klinika za rehabilitaciju, Klinika za anestezteziju, Klinika za vaskularnu hirurgiju, Urologija, ORL, Ortopedija.
Precizira da u non kovid sistemu rade Urgentni centar, Specijalistička poliklinika, kao i Klinika za neurologiju i psihijatrija.
Recirkulacija kadra, studenti pomažu u zelenoj zoni
U Kliničkom centru Vojvodine odvija se recirkulacija kadra, te tako broj obolelih zdravstvenih i nezdravstvenih radnika ne utiče na kvalitet rada niti postoji problem oko organizovanja smena, kaže direktorka te zdravstvene ustanove Edita Stokić.
"Zdravstveni radnici nisu oboleli u isto vreme, tako da postoji recirkulacija onih koji su pozitivni, onih koji su izlečeni i koji se vraćaju na posao, to je jedna recirkulacija kadra", rekla je Stokić na današnjoj konferenciji za novinare.
Na pitanje da li je istina da u pojedinim kovid bolnicama volontiraju studenti završnih godina Medicinskog fakulteta, ona je navela da su se studenti Medicinskog fakulteta u Novom Sadu samoinicijativno prijavili za rad u KCV u kovid zonama i da ih je trenutno 20 na administativnim poslovima.
Rekla je da su oni u zelenoj zoni i da ne ulaze u crvenu zonu, odnosno ne učestvuju u lečenju kovid pozitivnih pacijenata.
Istakla je i da su svi studenti prošli adekvatnu obuku oko zaštite od obolevanja od kovida-19 u hospitalnim uslovima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
OGROMAN PRITISAK NA KC VOJVODINE: Na bolničkom lečenju najviše pacijenata do sada, potrošnja kiseonika premašila sve rekorde
Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Nov.2020
U KC Vojvodina trenutno je na bolničkom lečenju 359 pacijenata sa kovid 19, što je najviše od početka epidemije, kaže direktorka KC Vojvodina Edita Stokić...Ona je, na konferenciji za medije, rekla da nikada nisu imali toliko pregleda i hospitalizacija kao u prethodna 24 sata...- Od 359 pacijenata,...