Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jul.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRS: Niko ne preti televiziji
BEOGRAD - Srpska radikalna stranka saopštila je danas da je laž da Radio televiziji Srbije neko preti paljenjem.
U saopštenju SRS se navodi da je na konferenciji te stranke govoreno "da niko ne sme da pali televiziju, onako kako su to činile dosovske stranke i da niko ne sme da napada novinare, čak i ako su dosovske stranke i njihovi banditi linčovali Dragoljuba Milanovića ispred televizije".
Kolegijum Informativnog programa RTS saopštio je danas da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << najave paljenja zgrade RTS-a koji je vlasništvo svih građana Srbije, ne smatra uobičajenom i prihvatljivom kritikom televizijskog programa.
"Reč je o direktnoj pretnji nasiljem sa ciljem da se novinari i urednici naše kuće zastraše", navodi se u saopštenju i dodaje da su neutemeljene kritike i primedbe funkcionera Srpske radikalne stranke o objektivnosti informativnog programa te kuće.
SRS je ocenila da je današnje saopštenje Kolegijuma Informativnog programa Radio televizije Srbije "politikantski pamflet medijskih satrapa Borisa Tadića".
Nikolić: Neće biti teško zaustaviti RTS
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je 22. jula na konferenciji za novinare da SRS neće više da "trpi ovakav RTS" jer RTS mnogo više pripada onima koji su zgranuti hapšenjem Karadžića nego onima koje to raduje i dodao da im neće biti teško da zaustave rad RTS.
Na pitanje kako će to da učine on je odgovori "videli ste šta je rađeno Bastilji".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








