Izvor: Kurir, 07.Feb.2011, 15:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SDA POZIVA BOŠNJAKE NA JEDINSTVENU LISTU
NOVI PAZAR - Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka, koji predvodi Sulejman Ugljanin, smatra da Bošnjaci moraju formirati jedinstveno Bošnjačko nacionalno veće, a potom i jedinstvenu listu Bošnjaka za naredne parlamentarne izbore.
"Na taj način ostvarićemo mogućnost da dobijemo pet mandata u Skupštini Srbije. Osvajanjem pet mandata u parlamentu Bošnjaci će postati aktivan i afirmativan faktor na političkoj sceni Srbije i sa mnogo većim kapacitetima raditi na poboljšanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << života u sandžačkim gradovima, unapređenju kolektivnih i individualnih prava Bošnjaka, razvoju ekonomije i izgradnji infrastrukture", dodaje se u saopštenju SDA.
Glavni odbor SDA je pozdravio i pozitivnim ocenio zaključak Vlade Srbije, kojim se daje prioritet izgradnji Regionalne razvojne zone u Tutinu i otvara odeljenje Kancelarije za održivi razvoj nedovoljno razvijenih područja u Novom Pazaru.
Potvrđen je stav SDA Sandžaka o učvršćivanju i uspostavljanju jače saradnje između Srbije i Turske, kao i učvršćivanju veza sa Bosnom i Hercegovinom.
SDA poziva Bošnjake na jedinstvenu listu
Izvor: Glas javnosti, 08.Feb.2011, 07:12
NOVI PAZAR - Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka, koji predvodi Sulejman Ugljanin, smatra da Bošnjaci moraju formirati jedinstveno Bošnjačko nacionalno veće, a potom i jedinstvenu listu Bošnjaka za naredne parlamentarne izbore..."Na taj način ostvarićemo mogućnost da dobijemo pet mandata...











