PROTEST NOVINARA ISPRED VLADE: Dosta ste brisali pod s nama!

Izvor: Kurir, 07.Dec.2015, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PROTEST NOVINARA ISPRED VLADE: Dosta ste brisali pod s nama!

BEOGRAD - Novinari brojnih medijskih kuća okupili su se večeras ispred zgrade Vlade Srbije, protestujući zbog odnosa političara prema toj profesiji i da bi podržali novinarku B92 kojoj se ministar odbrane Bratislav Gašić nepristojno obratio.

Predsednik NUNS-a Vukašin Obradović je izjavio novinarima da treba da se zapitamo kako smo došli u tu situaciju da političari i drugi, kako je rekao, "nama brišu pod".

#NovinarkeNeKleče pic.twitter.com/8baKh7BAA8 >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

On je takođe rekao, komentarišući Gašićevu izjavu, koji je novinarki rekao da "voli novinarke koje lako kleknu", da je ustvari cela novinarska profesija na kolenima i da treba da se zapitamo kako smo dospeli u takvu situaciju da budemo tako poniženi.

Draža i Kesić na protestu ispred Vlade #NovinarkeNeKleče pic.twitter.com/9PgxiGkqbI

Na pitanje zašto su se novinari okupili kada je premijer Aleksandar Vučić najavio smenu Gašića zbog tog postupka.

Obradović je rekao da se ne radi samo o ministru Gašiću, već o novinarima i novinarstvu u Srbiji.

#NovinarkeNeKleče #NovinariNeKleče @V_Obradovic pic.twitter.com/9u9Tl0OWGH

"Treba da se zapitamo kako smo došli u ovu sitauciju da nam jedan političar vređa koleginicu na tako prizeman način koji je kod nas nezabeležen", rekao je on, poručivši da i novinari i političari iz ovog slučaja treba da izvuku pouke.

#NovinarkeNeKlece @V_Obradovic nadam se da će svi iz ovoga izvuci pouke jer ovako dalje ne može. pic.twitter.com/nvF1AKzUFn

Među okupljenima su i predstavnici novinarskih udruženja, kao i stariji i mlađi predstavnici sedme sile kolumnista Dragoljub Petrović, autor emisije "24 minuta" Zoran Kesić kao i karikaturista Marko Somborac.

Zajednička poruka je da novinari treba da budu solidarni i da stanu u odbranu svoje profesije.

Kesić je napomenuo da je za medije u Srbiji najveći problem strah zbog opasnosti da se ostane bez posla i da on to razume. Situacije kao ova, ipak su pokazale da je solidarnost moguća, naveo je Kesić.

Učesnici skupa su istakli da je ono što se videlo pred kamerama, kada je Gašić novinarki B92 rekao da "voli novinarke koje lako kleknu" verovatno samo jedna mali deo prostakluka koji se mogu čuti iz usta državnih funkcionera.

Okupljeni su podsetili i na uvrede koje su bile upućivane i pre ovog spornog slučaja novinarki Olji Bećković.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić danas je izjavio da Gašić ne može da ostane ministar odbrane nakon uvreda upućenih novinarki B92.

Ceo tviter tu #protest #mediji #srbija pic.twitter.com/zBrNicD47C

Autor: Agencija TANJUG,Foto: Dragan Kadić

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Beograd: Protest novinara ispred zgrade Vlade Srbije

Izvor: Nezavisne Novine, 07.Dec.2015

BEOGRAD - Novinari raznih medijskih kuća okupili su se večeras ispred zgrade Vlade Srbije, protestujući zbog odnosa političara prema toj profesiji i da bi podržali novinarku B92 kojoj se ministar odbrane Bratislav Gašić nepristojno obratio...Predsednik NUNS-a Vukašin Obradović je izjavio novinarima...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.