POLEMIKA POSLANIKA Koja vlast ima autoritarne sklonosti

Izvor: Blic, 03.Nov.2015, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POLEMIKA POSLANIKA Koja vlast ima autoritarne sklonosti

Šef poslanika DS u Skupštini Srbije Borislav Stefanović pripisao je danas premijeru Aleksandru Vučiću "autoritarne sklonosti", a poslanii SNS uzvratili da su demokrate za vreme svoje vlasti marginalizovali sopstvenog premijera, a o svemu je odlučivao tadašnji predsednik, kao što o svemu u Vojvodini odlučuje Bojan Pajtić.

Poslanik SNS Vladimir Đukanović je uzvratio da demokrate praktično osporavaju to što premijer "Vučić za svoj rad i za rad Vlade Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odgovornost preuzima na sebe", a šef poslanik SNS Zoran Babić je, na opasku Stefanovića da je "Vučićeva vladavina mešavina nervoze, patetike, uzdisaja, teškoća i osećaja da ga svi napadaju i da su svi protiv njega", poručio da će Vučić i Vlada Srbije nastaviti da rade na pokretanju prozvodnje, zapošljavanju ljudi, unapređenja života građana...

- Ukoliko su to ti uzdisaji, nervoza i patetika, Vlada će se i dalje boriti za nove trafostanice, borićemo se za još bolju zdravstvenu zaštitu, borićemo se za pokretanje proizvodnje, a levičari u "pradinim" cipelama neka i dalje broje naše uzdahe, a mi ćemo i dalje raditi zasukanih rukava - istakao je Babić.

On je dodao i da SNS nikada neće da se ponaša kao lider DS i predsednik vojvođanske vlade Bojan Pajtić, koji nikada nije na radnom mestu, a koji je sredstva Vojvođana opredeljena za decu ometenu u razvoju strpao u privatne džepove njemu bliskih firmi i pojedinaca.

Kritike na račun aktuelne vlasti izneo je i poslanik Pokreta za preokret Janko Veselinović, rekavši da se sredstvima kojima se služi aktuelna vlast nije služio ni Slobodan Milošević.

- Činjenica je da je Milošević bio na čelu autokratskog režima, da je Tadić imao značajan uticaj na izvršnu vlast, ali takve izjave i ponašanje u kojima jedan dan abolirate čoveka koji je prema svemu sudeći duboko u korupciji, vi tako kreirate javno mnenje i odluke sudstva, takvim sredstvima se nije služio ni Milošević - naveo je Veselinović.

Poslanik SNS Vladimir Đukanović ocenio je kao besmislice izjave o autokratiji, koje dolaze od predstavnika bivše vlasti koja je upravo na taj način funkcionisala.

- Suština je da vas za autokratiju prozivaju oni koji su recimo predsednika svoje vlade Mirka Cvetkovića potpuno marginalizovali, čovek se nije pitao ništa, zato što se pitao Tadić - naveo je Đukanović u izjavi Tanjugu.

On smatra i da je besmisleno da o autokratiji pričaju oni koji danas vladaju Vojvodinom, gde, prema njegovom mišljenju, vlada prava autokratija.

- U Vojvodini se sve radi kako kaže Bojan Pajtić. On je u UO pokrajinskog Fonda za razvoj, onda on šalje dopis kome da se raspodele sredstva i on kao predsednk vlade odlučuje kome da se raspodele pare - dodao je Đukanović.

O autokratiji prethodne vlasti, naveo je, može da posvedoči i njen odnos prema medijima, pre svega Zakon o informisanju koji je donet za vreme te vlasti.

Tada su, kako kaže, svi mediji bili pod kontrolom predsednika republike, suština je, dodao je, u tome da "Vučić za svoj rad i za rad Vlade Srbije odgovornost preuzima na sebe i to je apsolutno pohvalno".
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Stefanović: Vučić je autokrata čim izbije kriza

Izvor: Danas, 04.Nov.2015, 11:53

Beograd - Izjavom da živimo u ličnom režimu premijera Aleksandra Vučića i njegove autoritarne sklonosti koje izbijaju povremeno, u momentima krize vlasti i u situacijama koje vlast ne može da reši, Borislav Stefanović, šef poslaničke grupe Demokratske stranke, otvorio je juče u Skupštini...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.