Nezadovoljstvo Sindikata uprave

Izvor: B92, 04.Okt.2009, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nezadovoljstvo Sindikata uprave

Njegoš Potežica (FoNet, arhiv)

Beograd -- U Sindikatu uprave Saveza samostalnih sindikata Srbije kritikuju način kojim se pristupa racionalizaciji državne uprave.

Predsednik Sindikata zaposlenih u državnoj upravi Saveza samostlanih sindikata Srbije Njegoš Potežica kaže da njega niko nije upoznao ni sa jednim aktom kojim bi to pitanje trebalo da bude rešeno.

"Učinio sam sve da bih samo šture informacije u razgovoru sa ministrom imao. Činjenično >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da je predsednik Vlade pozvao predsednika Saveza samostalnih sindikata Srbije, o čemu ga je informisao - o predlogu zakona o ograničenju broja zaposlenih u lokalnim organima Republike Srbije i u državnim organima Republike Srbije"

"Stavovi Sindikata uprave su u pravcu da u pregovorima jedino mogu učestvovati predstavnici ovog sindikata i stručni eksperti iz grupacije koji poznaju javnu upravu, koji poznaju državne organe, organizaciju i uopšte vođenje upravnog postupka"

Podsetimo, predsednici dva sindikata Ljubisav Orbović i Branislav Čanak razgovarali su u četvrtak sa premijerom Mirkom Cvetkovićem i ministrima ekonomije i regionalnog razvoja i rada i socijalne politike, Mlađanom Dinkićem i Rasimom Ljajićem, o zakonskim aktima koji bi trebalo da regulišu broj zaposlenih u organima državne uprave i lokalne samouprave.

Orbović i Čanak su dobili po primerak nacrta tih zakona na koje bi, kako je objašnjeno, dva reprezentativna sindikata svoje primedbe i predloge trebalo da dostave do ponedeljka, da bi se o njima odlučivalo na prvoj narednoj sednici vlade u četvrtak, 8. oktobra.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Potežica: Kratki rokovi za racionalizaciju uprave

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Okt.2009, 20:45

BEOGRAD - Predsednik Sindikata zaposlenih u državnoj upravi Saveza samostalnih sindikata Srbije Njegoš Potežica kritikovao je danas način kojim se pristupa racionalizaciji državne uprave istakavši da on nije upoznat ni sa jednim aktom kojim bi to pitanje trebalo da bude rešeno...Potežica, koji...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.