MAKEDONIJA: STOP ZA VOZILA  SA BUGARSKIM TABLICAMA

Izvor: Kurir, 05.Okt.2010, 11:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MAKEDONIJA: STOP ZA VOZILA SA BUGARSKIM TABLICAMA

BEOGRAD - Od Makedonije ću se oprostiti, ali od bugarskog automobila neću, rekao je Stojan Popovski iz Strumice kada mu na graničnom prelazu nisu dozvolili da uđe u Makedoniju, javlja RTS.

Popovski je jedan od više od 200 vlasnika automobila sa bugarskim tablicama kojima nije dozvoljen ulaz u Makedoniju zato što svoje automobile nisu preregistrovali do 30. septembra do kada je važio rok, piše makedonski Internet portal A1.

Makedonski pogranični organi na prelazu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Novo Selo, Popovskom nisu dozvolili ulazak u Makedoniju iako ima dvojno državljanstvo jer nije preregistrovao automobil u Makedoniji.

"Vraćam se u Petrič u Bugarskoj, a na glasanje neka me pozovu samo mrtvog", rekao je Popovski.

Takođe, kaže da nema nameru da preregistruje automobil u Makedoniji,  jer mu je potreban za posao u Bugarskoj, gde radi.

"U Makedoniji sam tražio bilo kakav posao, makar i grobar da budem, ali mi nisu dali. U Bugarskoj imam i posao i auto, pa ću poštovati njihove zakone, a ovi što su doneli te nove zakone o legalizaciji automobila neka lome sebi glavu", rekao je Popovski.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.