Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Apr.2016, 15:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV članica Evropskog slobodnog saveza
Liga socijaldemokrata Vojvodine postala je danas članica Evropskog slobodnog saveza (European Free Alliance – EFA), saopšteno je iz te stranke.
"Današnje pridruživanjeEvropskom slobodnom savezu je veliko priznanje za Ligu socijaldemokrata Vojvodine i njenu doslednu dvadesetšestogodišnju politiku", izjavio je predsednik LSV Nenad Čanak, nakon što je LSV Nenad Čanak, navodi se u saopštenju.
Čanak je dodao da je EFA organizacija koja okuplja stranke sa kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Liga deli isti sistem vrednosti, te da će ovim pridruživanjem biti u poziciju da zajedno sa njima rešava i mnoge probleme koji se nalaze na evropskom putu Srbije.
"Mislim da će i poslanička grupa EFA-e u Evropskom parlamentu biti značajan doprinos Srbiji na putu evropskih integracija. Liga će učiniti sve od sebe da taj put bude što brži", poručio je Čanak.
Uz predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka, u delegaciji koja prisustvuje 31. Generalnoj skupštini EFA su zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš, potpredsednik i međunarodni sekretar LSV Đorđe Stojšić i Maja Mrnuštik.
U saopštenju se navodi da je LSV 2015. godine podnela kandidaturu za članstvo u EFA koji čini više desetina političkih partija i koja zajedno sa Zelenima čini poslaničku grupu u Evropskom parlamentu.
Liga socijaldemokrata Vojvodine će, kako se dodaje, imati saveznike u evropskim institucijama koje se zalažu za iste vrednosti kao i LSV, a to su Evropa regiona, kulturni identitet, prava nacionalnih zajednica, socijalno ekonomska pitanja.
Upravo o ovim temama se danas raspravlja na Skupštini EFA koja se održava u Ajaciju (Aiačio), na Korzici, a učesnici će debatovati i o regionalizmu, regionalnim identitetima, decentralizaciji, migrantskoj krizi.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






