Jeremiću 1.5 miliona za presedavanje

Izvor: BKTV News, 02.Avg.2012, 15:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeremiću 1.5 miliona za presedavanje

Predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić izjavio danas da treba smanjiti troškove za predsedavanje Vuka Jeremića Generalnom skupštinom UN.
Međutim, prema njegovim rečima, mora se napraviti proračun koji će omogućiti da se ta važna politička funkcija obavlja nesmetano.
Dačić je u izjavi novinarima u Sremskoj Kamenici ocenio da je funkcija koju će u UN obavljati doskorašnji šef diplomatije Vuk Jeremić važna za Srbiju i izuzetno korisna za njenu spoljnu politku.
Po njegovim rečima, loše je što se unutarstranački sukob u Demokrastskoj stranci prelama preko Vlade Srbije i tog važnog pitanja.
“Prošla vlada je donela odluku o troškovniku, a nova vlada odluku da značajno smanji troškove, ali će biti dovoljno para za obavljenje ove misije”, rekao je Dačić.
Premijer je procenio da će vlada doneti odluku da troškovi za ceo Jermićev jednogodišnji mandat budu 1,5 miliona evra. Podsetimo, po ranije objavljenim podacima, Jeremićevi i troškovi predsedavanja Generalnom skupštinom UN trebalo je da budu oko 7,3 miliona dolara.
Izvor: B92
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.