FREDERIKA MOGERINI: EU od BiH očekuje punu istragu o napadu na Vučića

Izvor: Kurir, 11.Jul.2015, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FREDERIKA MOGERINI: EU od BiH očekuje punu istragu o napadu na Vučića

Evropska unija očekuje od vlasti BiH da provede punu istragu napada na premijera Srbije Aleksandra Vučića na komemoraciji u Potočarima, saopštila je visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Federika Mogerini

Mogerinijeva je navela da je činjenica da je Vučić, koji je doneo istorijsku odluku da prisustvuje komemoraciji, bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << primoran da je napusti, "protivna duhu današnjeg dana sećanja".

"To pokazuje da svi treba da udvostručimo naše napore da prevaziđemo mržnju i istrajemo u pomirenju širom regiona zapadnog Balkana i šire", kaže Mogerinijeva koja je i potpredsednik Evropske komisije.

Prema njenim rečima, danas je dan za pomirenje, dostojanstvo i poštovanje, a EU će nastaviti da podržava napore u tom pravcu.

Nastavak na Kurir...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.