Dobra saradnja sa policijom Srbije

Izvor: S media, 21.Avg.2009, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobra saradnja sa policijom Srbije

Portparol Policije Kosova Arber Beka ocenio je da je dosadašnja saradnja sa policijom Srbije bila dobra, bez obzira na političke probleme Beograda i Prištine.

Beka je za prištinski dnevnik Koha ditore rekao da je Policija Kosova voljna da saradjuje sa policijama regiona u borbi protiv organizovanog kriminala, a da je saradnja sa Srbijom išla preko kancelarija za vezu UNMIK-a i Euleksa.

"Bilo je prilika kada smo tražili neophodne informacije oko slučajeva organizovanog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kriminala", rekao je Beka kao primer naveo hapšenje grupe u Vučitrnu, početkom ove nedelje, u kojoj su bila i "trojica državljanina Srbije".

Beka je rekao da je Policija Kosova preko kancelarije za vezu Euleksa informisala Srbiju o njihovom hapšenju i tražila dodatne informacije o osumnjičenima.

Saradnja dve policije je do sada sprovodjena na osnovu protokola o policijskoj saradnji koji su 31. maja 2002. godine potpisali UNMIK i MUP Srbije.

Euleks i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić najavili su prethodnih dana da će biti potpisan sporazum o saradnji u borbi protiv organizovanog kriminala. Priština se protivi tom sporazumu jer smatra da zadire u suverenitet Kosova.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.