DS ne ulazi u koaliciju sa SNS, D S S i SRS na lokalu

Izvor: S media, 30.Maj.2012, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS ne ulazi u koaliciju sa SNS, D S S i SRS na lokalu

Glavni odbor Demokratske stranke odlučio je večeras da lider DS Boris Tadić kao kandidat za premijera nastavi razgovore o formiranju buduće vlade i da DS ne pravi koalicije sa SNS, D S S, kao ni sa radikalima na lokalnom nivou, izjavio je predsednik Političkog saveta te stranke Dragoljub Mićunović.

Mićunović je novinarima, nakon sednice Glavnog odbora koja je trajala oko tri sata uglavnom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << iza zatvorenih vrata, rekao da je vođena živa diskusija, da su analizairani rezultati izbora i izveštaj koji je GO podneo Tadić.

"Odluceno je da Demokratska stranka uđe u razgovore o formiranju vlade, odlučeno je da se sa nekim strankama - SNS, D S S, kao i SRS na lokalu ne ulazi u koalicije", rekao je Mićunović novinarima u Centru "Sava".

Poslanici vlasnici mandata: Kupujem prodajem, oduzimam i dodajem?!(VIDEO)

S media saznaje: Nova Vlada do inauguracije Nikolića

Pešić: Bruka i sramota ako Tadić postane premijer

Prema njegovim rečima, DS je odlučila da će buduću vladu formirati na principima evropskih integracija, modernih vrednosti, novog entuzijazma i velike solidarnosti, kao i brige o siromašnima i borbi za povećanje zaposlenosti.

Ukoliko nema saglasnosti o takvim principima, dodao je Mićunović, Demokratska stranka će biti u opoziciji.

"Demokratska stranka je rešena da ne beži od odgovornosti, ali i da ne napušta proevropski kurs koji je zauzela pre 22 godine", naveo je Mićunović.

(Tanjug)

FOTO:Beta

Nastavak na S media...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.