
Izvor: Akter, 09.Feb.2016, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čolaković očekuje dogovor sa SPS i JS
Lideri koalicije SPS-PUPS-JS će tokom ove ili naredne sedmice postići dogovor o zajedničkom izlasku na izbore, rekao je poslanik PUPS-a Momir Čolaković i dodao da ta koalicija pripada sadašnjoj vladajućoj strukturi, te da će tako biti i ubuduće
Čolaković je u izjavi za Tanjug rekao da misli da je koalicija SPS-PUPS-JS, koju predvode Ivica Dačić, Milan Krkobabić i Dragan Marković, i u prehodna tri mandata funkcionisala veoma uspešno i da će, ukoliko do dogovora dođe, >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << i u buduće biti dobri rezutati.
“Predsednik PUPS Milan Krkobabić ima ovlašćenje da razgovara sa svima, pre svega sa koalicijom za koju ja smatram da je funkcionisala veoma uspešno”, rekao je Čolaković.
Na pitanje da li postoji mogućnost da PUPS ipak ne bude u koaliciji sa SPS, Čolaković kaže da će se, kako sada stvari , prvo razgovarati sa SPS i JS.
“Lično mislim da će ove ili sledeće nedelje doći do dogovora tri lidera Dačcića, Krkobabića i Markovića”, rekao je Čolaković.
Što se tiče postizborne koalicije, mislim da mi pripadamo sadašnjoj vladajućoj koaliciji I nadam se da ćemo i dalje biti deo nje.
SPS: Očekujemo pozitivan ishod razgovora sa PUPS i JS
Zamenik šefa poslaničke grupa SPS Neđo Jovanović rekao je danas da su u toku razgovori o predizbornoj koaliciji sa Partijom ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) i Jedinstvenom Srbijom (JS) i da očekuje pozitivan ishod.
"Očekujemo da će ti razgovori imati pozitivan ishod u smislu očuvanja koalicije, koja je jedna od najdužih koalicija na političkoj sceni Srbije", rekao je Jovanović Tanjugu.
On je podsetio da je ta koalicija do sada bila kompaktna i sinhornizovana u svom političkom delovanju.
"Mislim da će upravo Ivica Dačić kao čelnik koalicije uspeti da nađe dodirne tačke koje su i do sada postojale i da ih afirmiše, kao i da će se postići određeni sporazum, ali sačekaćemo pa ćemo videti konačni rezultat", rekao je Jovanović.
U SPS-u i PUPS-u najavljuju razgovore o koaliciji
Izvor: RTS, 09.Feb.2016
Lideri koalicije SPS-PUPS-JS će tokom ove ili naredne sedmice postići dogovor o zajedničkom izlasku na izbore, rekao je poslanik PUPS-a Momir Čolaković i dodao da ta koalicija pripada sadašnjoj vladajućoj strukturi, te da će tako biti i ubuduće. I zamenik šefa poslaničke grupe SPS-a...