Izvor: B92, Tanjug, 16.Dec.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Antić zadovoljan izborom

Beograd -- Novoizabrani predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić kaže da je izuzetno zadovoljan što je na tu funkciju posle 11 godina izabran neko iz SPS-a.

Antić je kazao da će "odbornici i javnost moći da očekuju viši nivo demokratičnosti i kulture u gradskoj skupštini" i dodao da su sednice Skupštine grada u poslednjih nekoliko sedmica bile na ivici regularnosti usled ponašanja odbornika.

"Učiniću sve da sednice gradskog pralamenta budu na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nivou koji Skupština grada Beograda zaslužuje", poručio je Antić.

Odbornicima gradskog pralamenta predstoji veliki posao, a Skupština grada moraće efikasno da ostvari važne odluke koje su u interesu Beograđana, ocenio je Antić i dodao da se politikom neće baviti "na politikanski način, već na kvalitetan i konkretan način".

Odbornici Skupštine grada Beograda razmatraće sutra, u nastavku sednice, Predlog odluke o gradskoj upravi, kojom se uređuje njena organizacija i rad.

Novi članovi gradskog veća

Na sednici Skupštine grada Beograda noćas su za nova dva člana gradskog veća izabrani kandidati Demokratske stranke Aleksandra Gojković i Željko Ožegović.

Oni su izabrani većinom od 58 glasova.

Sednica je prekinuta posle ponoći i nastavak je zakazan za sredu u 12 sati.

Tokom dana usvojene su ostavke na funkciju članova gradskog veća Ljiljane Jovčić i Vladana Šubarevića.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Predsednik Skupštine grada socijalista Aleksandar Antić

Izvor: Politika, 16.Dec.2008

Za potpredsednika izabran Zoran Alimpić iz Demokratske stranke. – Dosadašnji predsednik Branislav Belić (DS) podneo ostavku iz zdravstvenih razloga ..Skupština Beograda juče je dobila novog predsednika i zamenika predsednika, čime je konačno zaokruženo formiranje vlasti u prestonici. Poslove...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.