Izvor: Glas javnosti, 03.Okt.2011, 07:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danas nastavak suđenja vođi "Obraza"
BEOGRAD - Suđenje vođi desničarske organizacije pokret "Obraz" Mladenu Obradoviću trebalo bi da se nastavi u ponedeljaka, koji je optužen za širenje diskriminacije prema osobama homoseksualnog opredeljenja pred otkazanu "Paradu ponosa" 2009. godine u Beogradu.
Obradović je prethodnih dana pozivao vlasti da zabrane "Paradu ponosa", čije je održavanje bilo planirano za sutra, ali je policija zabranila sve skupove ovog vikenda.
Vođa "Obraza" je, takođe, najavljivao >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da će istog dana organizovati skup podrške zdravoj porodici pod sloganom "Molitveni hod", koja je trebalo da počne liturgijom u Hramu Svetog Save.
On je u julu, na početku suđenja u Prvom osnovnom sudu u Beogradu, negirao da je svojim aktivnostima širio mržnju i netrpeljivost prema pripadnicima homoseksualne orijentacije, ističući "Obraz" ne zagovara mržnju već obnovu duhovnih vrednosti i pozvao homoseksualce na pokajanje.
Obradović je nedavno osuđen na dve godine zatvora kao organizator nereda prilikom održavanja "Parade ponosa" 10. oktobra 2010. godine.
Pred Ustavnim sudom u toku je postupak povodom zahteva tužilaštva da se "Obrazu" zabrani delovanje.
















