Izvor: N1 televizija, 13.Mar.2017, 23:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Srbija neće u NATO, plata 400 evra krajem marta
Srpski premijer Aleksandar Vučić izjavio je da Srbije ne želi da bude članica NATO niti bilo kog drugog vojnog saveza.
On je u intervjuu za Televiziju Hepi rekao da Srbija, kao suverena država, želi da ima dobre odnose sa svima.
"Ne želimo da budemo u NATO, da budemo deo NATO... nećemo ni u jedan pakt", rekao je Vučić, istakavši da Srbija želi da bude "ekonomski jaka i politička stabilna država".
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << />
Vučić je ponovio i da će prosečna plata krajem marta iznositi od 395 do 400 evra, a najavio je i skori završetak radova na zdravstvenim, muzejskim i turističkim objektima širom Srbije.
Prema njegovim rečima, najniža cena rada biće povećena i u javnom sektoru, a biće nastavljeni i radovi poput uređenja više od sedamdeset fasada u Beogradu.
"To možete da radite samo kada imate zdrave finansije, a nemate problema s deficitom", rekao je Vučić.
On smatra i da srpski privrednici treba ambicioznije da izvoze i da osvajaju tržišta regiona, ali i država Evropske unije.



















