Izvor: Kurir, 24.Jul.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uništene granate iz Drugog svetskog rata

ŠABAC, 24. jula 2008. (Beta) - Specijalizovana ekipa Uprave za vanredne situacije Ministarstva odbrane danas je u selu Varna, nedaleko od Šapca, uništila ubojna sredstava iz Drugog svetskog rata i ručne bombe novije proizvodnje. Šef ekipe za uništavanje bombi Srećko Gavrilović rekao je novinarima da je uništena jedna topovska granata stara 60 godina i četiri ručne granate. "Na teritoriji cele republike najčešće se pronalaze granate, minobacačke mine i avio bombe od 12 kilograma pa do tone koje su ostale iz dva svetska rata i NATO bombardovanja", naveo je Gavrilović.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.