„Taliban“ preti ubistvima

Izvor: Vostok.rs, 26.Mar.2012, 09:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

„Taliban“ preti ubistvima

26.03.2012. -

Pakistanski pokret „Taliban" je spreman da pristupi fizičkom uništavanju poslanika lokalnog parlamenta u slučaju ponovnog otvaranja koridora za isporuku NATO tereta u Avganistan, rekao je predstavnik tog pokreta u nedelju.

Pakistanske vlasti su zatvorile saobraćajne puteve koji vode u Avganistan posle trgedije u novembru prošle godine, kada je američka bespilotna letelica otvorila vatru na položaje >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << pakistanskih trupa i ubila 24 osobe. SAD su u međuvremenu saopštile da nemaju nameru da kazne svoje vojnike. Ovaj slučaj je negativno uticao na pakistansko-američke odnose koji su i inače složeni.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.