Stoltenberg: NATO je odbrambeni savez

Izvor: Vostok.rs, 26.Maj.2017, 10:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stoltenberg: NATO je odbrambeni savez

Lideri zemalja-članica NATO-a potvrdili su da pristup u odnosima prema Rusiji podrazumeva jačanje odbrane i dijalog, izjavio je generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg.

NATO je odbrambeni savez i ne teži konfrontaciji s Rusijom. Rusija je naš najveći sused, ona će nastaviti to da bude i mi težimo ka boljim i konstruktivnijim odnosima s Rusijom“, rekao je Stoltenberg novinarima po završetku samita Alijanse u Briselu.

Generalni sekretar NATO-a je rekao da je na samitu usvojena odluka o stupanju Alijanse u međunarodnu koaliciju za borbu protiv DAEŠ-a. Odlučeno je i da se odobre dodatni letovi aviona „avaks“ kao podrška koaliciji.

Prema njegovim rečima, NATO neće učestvovati u borbenim dejstvima koalicije, ali će biti uključen u političke diskusije njenih članica.

NATO je odobrio da zemlje-članice pripreme planove za povećanje doprinosa za odbranu, a prvi izveštaji o tome očekuju se u decembru, rekao je Stoltenberg.

Među odlukama usvojenim na samitu NATO-a jeste i formiranje pri sedištu Alijanse u Briselu odreda za razmenu obaveštajnih podataka. Biće naznačen i koordinator NATO-a za borbu protiv terorizma, rekao je Stoltenberg i dodao da će sledeći samit biti održan naredne godine. 

Pogledaj vesti o: NATO skup

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.