Izvor: RTS, 24.Jan.2017, 17:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stigao prvi deo vojnih trupa NATO-a u Litvaniju
Prvi deo vojnih trupa NATO-a stigao je u Litvaniju blizu ruske enklave Kalinjingrad zbog rastućeg straha za bezbednost u toj oblasti, navodi AP.
Više od 100 belgijskih pripadnika vojske i vojnih vozila došlo je do Klaipede, koja je na oko 60 kilometara od ruske enklave Kalinjingrada, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koja ima mornaričku bazu i dalekosežni raketni sistem.
Ukupno će biti poslato 1.200 pripadnika NATO snaga, a Belgijancima će se pridružiti nemačke, holandske i norveške trupe u bazi Rukla u centralnoj Litvaniji.
NATO je prošle godine odlučio da pošalje snage u zemlje koje se graniče sa Rusijom i Belorusijom.
Postoji strah u Baltičkim zemljama i Poljskoj da bi bivše sovjetske republike mogle da budu sledeće, nakon što je Rusija pokazala svoju moć u Gruziji i Ukrajini, navodi AP.














