Sporazum sa NATO do oktobra

Izvor: Blic, 25.Jul.2008, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sporazum sa NATO do oktobra

Vlada Srbije juče je donela zaključak kojim se prihvata zaključivanje bezbednosnog sporazuma o razmeni informacija Vlade i NATO.

Radi se o dokumentu kojim se reguliše razmena poverljivih podataka između NATO i Srbije, i koji je preduslov za punopravno učestvovanje zemlje u programu „Partnerstvo za mir" i otvaranje misije u sedištu Alijanse u Briselu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Srbija je postala članica PZM 2006. godine, ali bezbednosni sporazum nije potpisan jer je deo tadašnje vlade Srbije bio protiv potpisivanja pre nego što se usvoji Zakon o zaštiti tajnih podataka.

- Sporazum ranije nije usvojen iz čisto dnevnopolitičkih razloga, a sada su se političke prilike vratile u normalu. U pripremi dokumenta su učestvovala sva relevantna ministarstva i BIA - kaže za „Blic" pomoćnik ministra odbrane Dušan Spasojević, koji očekuje da će ministar Dragan Šutanovac sporazum potpisati najkasnije u oktobru.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.