Izvor: Nezavisne Novine, 13.Jan.2016, 11:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rogozin: Širenje NATO na Balkanu opasan proces
BEOGRAD - Potpredsjednik ruske vlade Dmitrij Rogozin rekao je u intervjju koji dana objavljuje Politika da Rusija ima negativan odnos prema širenju NATO-a na Balkanu i da ga vidi kao "opasan i provokativan proces".
On je rekao i da širenje NATO-a na Crnu Goru i potencijalno na Makedoniju, kod Rusije izaziva ozbiljna pitanja.
"Mi na to širenje gledamo kao na opasan i provokativan proces i, naravno, ne možemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da ne reagujemo. Odnosimo se prema tome kategorički negativno. Smatramo da je i širenje na Sloveniju i Hrvatsku bilo nepravilno djelovanje. A širenje na Crnu Goru i potencijalno na Makedoniju, kod nas izaziva ozbiljna pitanja", rekao je Rogozin.
"Kaže se da NATO ne prijeti nikome, da je to odbrambeni savez i da pristupanje donosi tim državama više bezbjednosti. To su poznate propaganističke formule. Njihova propaganda ima cilj da oslabi pažnju prema onim problemima koje realno izaziva širenje NATO-a. Da li će isporuka balističkih raketa Hrvatskoj doneti ovoj zemlji više bezbjednosti?", upitao je Rogozin.
Rogozin je istakao i da širenje NATO-a na Crnu Goru Rusija smatra neprihvatljivim.
Nastavak na Nezavisne Novine...





