Rasmusen: Uzdržati se od nasilja

Izvor: B92, 20.Feb.2014, 09:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rasmusen: Uzdržati se od nasilja

Brisel -- Odnosi Ukrajine i NATO će trpeti ako ukrajinska vojska bude intervenisala protiv demonstranata, saopštio je generalni sekretar NATO Anders Fog Rasmusen.

"Snažno pozivam ukrajinsku vladu da se uzdrži od daljeg nasilja. Ako vojska bude intervenisala protiv opozicije, odnosi Ukrajine i NATO će biti ozbiljno narušeni", naveo je Rasmusen u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon žestokih sukoba između policije i demonstranata u Kijevu protekla dva dana, prenosi Rojters.

U Kijevu je noćas mirno, ali napeto, nakon što je predsednik Ukrajine Viktor Janukovič u sredu uveče proglasio primirje i pocetak direktnih pregovora s opozicijom.

Posle razgovora s trojicom lidera opozicije, Olegom Tjagnibokom, Arsenijem Jacenjukom i Vitalijem Kličkovom, Janukovič je na svom veb sajtu napisao:

"Na osnovu onoga što smo postigli na sastanku, dve strane su proglasile primirje i početak pregovora s ciljem da se okonča krvoproliće i stabilizuje situacija u zemlji, zarad opšteg mira", prenele su agencije.

U Ukrajini je četvrtak proglašen za nacionalni dan žalosti zbog smrti 26 osoba stradalih tokom okršaja demonstranata i policije u Kijevu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.