Puškov: NATO da razmesti snage u Iraku

Izvor: Akter, 05.Sep.2014, 16:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Puškov: NATO da razmesti snage u Iraku

NATO bi trebalo da rasporedi 4.000 pripadnika snaga za brzo reagovanje ne u Poljskoj, protiv Rusije, već u Iraku koji je delimično zauzela grupa Islamska država

Ovo je izjavio predsednik Spoljnopolitičkog odbora ruske Dume (donjeg doma parlamenta) Aleksej Puškov.

"NATO se bavi pogrešnim stvarima", naveo je Puškov na njegovom nalogu na društvenoj mreži "Tviter" a prenosi RIA Novosti.

Agencija podseća na pisanje "Frankfurter algemajne >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << cajtunga" (Frankfurter Allgemeine Zeitung) da Alijansa planira da u istočnoj Evropi instalira nove baze, u kojima će biti raspoređeno 4.000 pripadnika snaga za brzo reagovanje, kako bi garantovala bezbednost zemalja-članica od Rusije.

Ruske agencije prenele su izjave generalnog sekretara NATO-a Andersa Foga Rasmusena iz Njuporta, da je na samitu Alijanse usvojen Akcioni plan za povećanje borbene gotovosti koji će osigurati veće prisustvo u istočnoj Evropi, upozoravajući da mere koje je usaglasio NATO treba da uvere potencijalne agresore protiv zemalja-članica da će "protiv njih ustati čitav Savez".

Rasmusen je, takođe, saopštio da će NATO formirati udarnu grupu u sastavu Snaga za brzo reagovanje, da odluka o lokacijama baza nije doneta, ali da baltičke zemlje, Poljska i Rumunija žele da baze te grupe budu u tim zemljama.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

Moskva o udarnoj pesnici NATO-a

Izvor: B92, 05.Sep.2014

NATO bi jedinicu za brzo reagovanje trebalo da rasporedi ne u Poljskoj protiv Rusije već u Iraku koji je delimično zauzela grupa Islamska država, kažu u Moskvi...Predsednik Spoljnopolitičkog odbora ruske Dume (donjeg doma parlamenta) Aleksej Puškov izjavio je da bi Severnoatlanski savez 4.000 pripadnika...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.