Izvor: Radio Slobodna Evropa, 25.Nov.2014, 17:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsjednik ruske Dume predlaže izbacivanje SAD iz NATO-a

Predsjednik Donjeg doma ruskog parlamentaizjavio je kako bi evropske članice NATO-a trebale isključiti SAD iz toga saveza.

Sergej Nariškin je na medjunarodnom skupu o stanju u Evropi rekao kako “ima fantastičnu ideju. Predlažem našim evropskim partnerima da izbace SAD iz bloka”.

Prema mišljenju Nariškina stabilnost i sigurnost u Evropi bi bila znatno bolja kada bi se izbacilo Sjedinjene Držav eiz Alijanse.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << />
Takodjer je ustvrdio da su evropske članice osiguravale polovicu budjeta NATO-a tokom Hladnog rata, a da sadašnji doprinos ne premašuje 25 posto”.

Ruski dužnosnici kritiziraju SAD da nameće svoju volju NATO-u, dok kritičari Kremlja ponavljaju da Moskva želi unijeti razdor izmedju SAD i Evrope.
Pogledaj vesti o: NATO skup

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.