
Izvor: RTS, 18.Feb.2022, 19:47
Ponovo oštećena bista Milice Rakić u Tašmajdanskom parku
Ponovo je ukradena i oštećena bista Milice Rakić, spomenik koji je posvećen svoj deci koja su stradala za vreme NATO bombardovanja. Spomenik "Bili smo samo deca" u Tašmajdanskom parku u više navrata je oskrnavljen.
Bista Milice Rakić, koja je ponovo ukradena i oštećena, biće vraćena sledeće nedelje na Tašmajdan. Sinoć su radnici "Zelenila" primetili da je nema, ali su je pronašli u blizini na travi.
Srećom, bista nije oštećena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i trenutno je u prostorijama "Zelenila" i, kako navode u tom preduzeću, za nekoliko dana biće ponovo na Tašmajdanu.
Park je pokriven nadzornim kamerama i ovaj slučaj "Zelenilo" je prijavilo Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Ovo je treći put da se skrnavi spomenik Milice Rakić od 2000. godine kada je postavljen.
Milica Rakić poginula je 17. aprila dok je bila na noši u porodičnoj kući u Batajnici.
Pogledaj vesti o: NATO
Bista Milice Rakic ponovo ostecena
Izvor: PrviPrviNaSkali.com, 19.Feb.2022, 00:08
Ponovo je ukradena i ostecena bista Milice Rakic, spomenik koji je posvecen svoj deci koja su stradala za vreme NATO bombardovanja. Spomenik Bili smo samo deca u Tasmajdanskom parku u vise navrata je oskrnavljen. .Bista Milice Rakic, koja je ponovo ukradena i ostecena, bice vracena sledece nedelje n..