Ponosno sećanje za prvu žrtvu agresije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Mar.2010, 23:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ponosno sećanje" za prvu žrtvu agresije

SOMBOR - Samo stotinjak metara od mesta na kojem je stradala prva žrtva NATO agresije zastavnik Radovan Medić, u Prvom centru za obuku vojske Srbije otkriveno je spomen obeležje "Ponosno sećanje", rad vajara Nikole Simijanovića.

Spomenik je osvešao Episkop bački Irinej, a vence su položile delegacije Vojske Srbije, opštine Apatin i Sombor i vojnih veterana.

“Ovo spomen obeležje treba da nas podseća na sve heroje koji su branili svoju zemlju, ali i na sve >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nevine žrtve koje su stradale u agresiji na našu domovinu“, rekao je potpukovnik Lazar Ostojić, komandant prvog centra za obuku Vojske Srbije.

Aerodrom u Somboru gađan je za vreme agresije Nato šesnaest puta sa 194 projektila.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.