Poginulo 14 ljudi u Avganistanu

Izvor: RTS, 21.Jun.2009, 19:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poginulo 14 ljudi u Avganistanu

U današnjim napadima talibana u Avganistanu poginulo 12 civila i dva vojnika NATO-a. Od početka godine u Avganistanu poginulo 148 stranih vojnika, dok je prošle godine u sukobima život izgubilo više od 2.100 civila.

Najmanje 12 civila poginulo je u više oblasti Avganistana, a dva vojnika NATO-a su ubijena u napadu na bazu Bagram, na severu zemlje, saopštile su danas lokalne vlasti i NATO.

"Dva pripadnika >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Međunarodnih snaga pomoći bezbednosti (ISAF), koje su pod komandom NATO, ubijena su, a šest je ranjeno kada je jutros otvorena vatra na bazu Bagram", navodi se saopštenju.

Snage ISAF-a čine vojnici iz 40 zemalja, a identitet i nacionalnost poginulih nisu saopšteni.

Portparol talibana preuzeo je odgovornost za raketni napad na bazu NATO-a.

Kako prenosi jedan nezavisni sajt, od početka godine u Avganistanu je poginulo 148 stranih vojnika.

Prema podacima Ujedinjenih nacija, u Avganistanu je prošle godine u sukobima poginulo 2.118 civila.

Ministar unutrašnjih poslova Mohamad Hanif Atmar izjavio je da je još 11 od 365 distrikta u zemlji pod kontrolom talibana, dok je 124 "pod visokom pretnjom" akcija pobunjenika.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.