Izvor: B92, 16.Jun.2012, 19:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pakistan: Bomba ubila 26 osoba
Najmanje 26 osoba je ubijeno, a 50 ranjeno kada je na pijaci na severozapadu Pakistana eksplodirala bomba u automobilu, rekli su izvori iz bolnice i vlade.
Napad se dogodio u gradu Landi Kotal u plemenskom regionu Hiber blizu graničnog prelaza s Avganistanom Torham, koji je bio jedan od dva prelaza koji se koristio za snabdevanje snaga NATO-a u Avganistanu.
Predstavnik lokalne vlasti Haldi Mumtaz rekao je da je više stotina ljudi bilo na pijaci u trentku kada je eksplodiralo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vozilo sa eksplozivom.
Izvor iz bolnice u tom gradu rekao je da u jutrošnjem napadu poginulo 26 ljudi.
Za sada niko nije preuzeo odgovornost za napad, ali se sumnja na pakistanske talibane, koji često napaduju bezbednosne snage i javna mesta bombama i vatrenim oružjem.
Islamabad je prošle godine zatvorio prelaz Torham, u znak protesta zbog američkih vazdušnih napada u kojima su pogođeni pakistanski vojnici.
Pogledaj vesti o: NATO
Pakistan: U eksploziji na pijaci najmanje 11 mrtvih
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 16.Jun.2012
Najmanje 11 ljudi je poginulo, a 22 je ranjeno kada je bomba eksplodirala na pijaci u sjeverozapadnom pakistanskom plemenskom pojasu Kiber, javili su lokalni mediji. Kako javlja lokalna televizijska stanica PTV, incident se dogodio jutros kada je eksplodirala bomba na glavnoj pijaci u regionu Landi...
Najmanje 26 ljudi poginulo u eksploziji u Pakistanu
Izvor: Blic, 16.Jun.2012
Najmanje 26 osoba je ubijeno a 50 ranjeno kada je danas na pijaci na severozapadu Pakistana eksplodirala bomba postavljena u automobil, rekli su izvori iz bolnice i vlade. ..Napad se dogodio u gradu Landi Kotal u plemenskom regionu Hiber blizu graničnog prelaza s Avganistanom Torham, koji je bio jedan...










