Nećemo da budemo živi štit, izlazimo iz NATO!

Izvor: Vesti-online.com, 13.Sep.2016, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nećemo da budemo živi štit, izlazimo iz NATO!"

Češki komunisti, treća po veličini politička snaga u toj zemlji, žele da njihova država izađe iz sastava NATO alijanse. Pristalice ove ideje tokom predizborne kampanje sakupljaju potpise u okviru peticije za organizaciju referenduma o izlasku iz NATO.

- NATO je organizacija koja funkcioniše potpuno protivrečno svojim načelima. Politika za koju se ona zalaže, sve više ugrožava bezbednost. Posebno su opasni zaključci usvojeni na poslednjem samitu održanom >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u Varšavi početkom jula ove godine - navodi Jozef Skala, zamenik predsednika Centralnog komiteta Komunističke partije Češke.

Skala navodi tvrdnje profesora Stivena Koena, eksperta u oblasti savremene ruske istorije i politike, da je na granicu sa Rusijom postavljen ogroman arsenal, i da takvo prisustvo vojne opreme nije viđeno na granicama još od kraja Drugog svetskog rata.

Varšavski samit je dao zeleno svetlo za dodatno naoružavanje i na kopnu i na moru. - U ovakvom rizičnom poduhvatu prinuđena je da učestvuje i Češka. Uvlače nas u nuklearni konflikt i prave od nas živi štit, koji će prvi na sebi osetiti udar. Već sad osećamo i izdatke za tu operaciju, ali i sramotu i strah. To je poptuno nelogična politika koja šteti i ljudima i biznisu. Ovakva politika donosi korist samo malom broju ljudi. Mi, kao komunisti, protivimo se ovoj politici u interesima nacije, a ne u svojstvu bilo čijih agenata. Obični ljudi i građani gube strpljenje, sve više je izražena zabrinutost za našu ali i evropsku bezbednost. Ovo će postati vidljivo tokom oktobarskih izbora - izjavio je Skala.

U okvirima predizborne kampanje komunisti skupljaju i potpise za peticiju o izlasku Češke Republike iz NATO.

- Ovom peticijom ćemo zatražiti od Vlade da obeća da neće dozvoliti postavljanje strane vojske i oružja na teritoriji Češke, kao i da neće slati naše vojnike na granicu sa Rusijom. I ono što je najvažnije, tražićemo ono čemu težimo već poslednjih 17 godina - da se građanima da pravo da samostalno reše pitanje članstva u okviru NATO-a putem demokratskog referenduma navodi on.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.