Izvor: B92, 31.Jul.2010, 13:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najkrvaviji mesec u Avganistanu
Kabul, Vašington -- U Avganistanu je u julu poginulo 66 američkih vojnika, i to je najsmrtonosniji mesec za Amerikance u skoro desetogodišnjem ratu u toj azijskoj zemlji.
Na jugu Avganistana u poslednja dva dana talibani su ubili šestoricu američkih vojnika, preneli su američki mediji.
Uz 66 američkih vojnika, od početka jula u Avganistanu su ubijena još 22 borca iz drugih zemalja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << NATO snaga koje učestvuju u međunarodnoj misiji ISAF-a, tako da su ukupni gubici 88 stranih vojnika.
Crni bilans pada u trenutku sve većeg nezadovoljstva građana SAD sa strategijom Obamine administracije u Avganistanu, objave poverljivih vojnih izvještaja iz Avganistana na internetu i smene donedavnog zapovednika snaga SAD i NATO u toj zemlji generala Stanleja Mekristala.
Koalicione snage, pojačane sa 30 000 američkih vojnika, od proleća su pojačale pritisak na talibane, na šta oni uzvraćaju s povećanim brojem napada na Amerikance i pripadnike avganistanske vojske.










