NATO tenkovi vežbaju  Plemeniti skok

Izvor: Vesti-online.com, 09.Jun.2015, 17:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO tenkovi vežbaju "Plemeniti skok"

NATO je poznat po svojim "humanim i miroljubivim akcijama". Tako smo i sami bili svedoci, tačnije žrtve nemilosrdne akcije poznatije kao "Milosrdni anđeo". Pošto su u Alijansi svi tako dobri i fini, takva su i imena njihovih agresorskih akcija i vojnih vežbi. A u skladu sa njihovom plemenitošću, sve više NATO vojnika stiže u Evropu, kako bi zaštitili građane od potencijalne opasnosti (čitaj - ruske agresije). A baš >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << danas (8. jun) u Poljskoj je započela vojna vežba nazvana - "Plemeniti skok".

Naime, Alijansa je pokrenul vežbu snaga za brze reakcije s ciljem provere borbene gotovosti vojnika na potencijalnu pretnju.  Oko 2.100 vojnika iz devet država treba da se u narednim danima okupi u Poljskoj.

Lideri NATO-a su se u septembru prošle godine saglasili sa osnivanjem snaga visoke spremnosti radi odbijanja eventualnih agresora.

U desetodnevnoj vežbi pod nazivom "Plemenit skok" učestvovaće vojnici, tenkovi i druga vozila iz Belgije, Češke, Nemačke, Litvanije, Holandije, Poljske, Mađarske i SAD te Norveške, koja nije članica Alijanse.

Vežba će biti obavljena uz druge vazdušne i pomorske manevre NATO-a u ovom regionu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.