Izvor: Vostok.rs, 02.Apr.2014, 10:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NATO prekida saradnju sa Rusijom
02.04.2014. -
Severatlantski savez je objavio o prekidu civilne i vojne saradnje sa Rusijom zbog "okupacije" i aneksije teritorije Krima.
Takvu odluku su doneli ministri spoljnih poslova zemalja članica NATO-a. Oni su istovremeno izjavili da politički dijalog može biti nastavljen u okviru Saveta Rusija-NATO.
Članovi NATO-a su u svom obraćanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << pozvali Rusiju da hitno preduzme mere kako bi se vratila na poštovanje međunarodnog prava.
Nešto ranije generalni sekretar NATO Anders fog Rasmusen je izjavio da aneksija Krima od strane Rusije znači da NATO ne može sarađivati sa Rusijom kao pre.
Prema njegovim rečima, Rusija svojim delovanjem podriva principe saradnje sa NATO. Rasmusen je, takođe, rekao da ne može potvrditi povlačenje dela ruske vojske od granice sa Ukrajinom.
Ministri spoljnih poslova zemalja članica NATO-a imaju u Briselu dvodnevni samit, na kome razgovaraju o načinima pružanja pomoći Ukrajini.
Čitajte više na Ukrajina iz minuta u minut
Izvor: Glas Rusije
Rasmusen: NATO prekida saradnju sa Rusijom
Izvor: Akter, 02.Apr.2014
Generalni sekretar NATO Anders Fog Rasmusen izjavio je da je NATO prekinuo svaku vojnu i civilnu saradnju sa Rusijom zbog aneksije Krima






