NATO gradi bazu u Crnoj Gori

Izvor: Kurir, 12.Jun.2012, 14:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO gradi bazu u Crnoj Gori

Prijem te zemllje u Alijansu može se očekivati u naredne dve godine, na nekom od prvih sledećih samita NATO

PODGORICA - Američki vojni časopis Stars and strajps (Stars and Stripes) objavio je da postoji mogućnost izgradnje helikopterske baze NATO za obuku u Crnoj Gori.

Prema navodima američkog vojnog časopisa na takvu mogućnost ukazuju "oni u Crnoj Gori koji se zalažu" za >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << članstvo zemlje u NATO savezu, prenosi podgorički Dan.

List prenosi ocenu predstavnika ratnog koledža američke vojske Bernarda Grifarda koji kaže da Crna Gora "nudi izazovno brz let preko različitih pejzaža, od obale Jadranskog mora sa kojih se u vrlo kratkom roku možete naći na veoma teškom planinskom terenu".

Američki vojni časopis, međutim, ukazuje da Crnu Goru na putu članstva u NATO čekaju "brojni izazovi koji se odnose uglavnom na vladavinu prava", ali i na nedovoljnu podršku javnosti pristupanju zemlje severnoatlantskom vojnom savezu.

Crna Gora je u Akcionom planu za članstvo (MAP) u NATO i prema nekim procenama, njen prijem u Alijansu može se očekivati u naredne dve godine, na nekom od prvih sledećih samita NATO.

Sa poslednjeg samita NATO u Čikagu održanog u maju ove godine, prema oceni crnogorskih zvaničnika, poslata je jasna poruka da je Crna Gora "prva naredna članica" Alijanse.
Pogledaj vesti o: NATO skup

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.