NATO brod sa krstarećim raketama u Baru! FOTO

Izvor: Mondo, 07.Dec.2015, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO brod sa krstarećim raketama u Baru! FOTO

I peti put ove godine u barskoj luci usidrio se NATO brod, verovatno i najubojitiji koji je 2015. posetio crnogorski deo Jadrana.

U Luci Bar "sidro je bacio"  razarač Mornarice SAD USS Gravely (DDG 107), koji u arsenalu ima i krstareće rakete. Zbog "ovog detalja" reč je o verovatno najubojitijem američkom brodu koji je tokom 2015. godine posetio Crnu Goru a zanimljivo je da je ovim mornaričkim terminatorom zapoveda >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << žena!

 Kapetan razarača navodećim projektilima je Alisa Embrouz koja će se tokom boravka u Baru sastati sa predsednikom opštine Zoranom Srzentićem i komandantom crnogorske Mornarice kapetanom bojnog broda Darkom Vukovićem.

"Ova poseta luci Bar je u funkciji nastavka napora američke Šeste flote na izgradnji interoperabilnosti SAD i Crne Gore kao dela Globalnog pomorskog partnerstva u unapređenju pomorske bezbednosti i sigurnosti. Američka Šesta flota, sa sedištem u Napulju, izvodi široki spektar zajedničkih pomorskih operacija, često u saradnji sa savezničkim, zajedničkim i međuagencijskim partnerima, u cilju promovisanja američkih nacionalnih interesa i sigurnosti i stabilnosti u Evropi i Africi“, saopšteno je iz Ambasade SAD u Podgorici.

Matična luka razarača USS Gravely je u Norfolku u Virdžiniji. Njegovu posadu čini 325 oficira i mornara.

Jedan je od svega nekoliko brodova u celokupnoj američkoj mornarici čiji je zapovednik žena.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.