Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Feb.2017, 08:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NATO UPLOVIO U CRNU GORU: Tri vojna broda prispela u luku Bar! (FOTO)
Evo za šta se spremaju
Tri broda stalne NATO grupe za čišćenje mina koju čine poljski brod "Kontraadmiral Saveri Černicki", španski "Duero" i nemački "Rotvajl", uplovila su danas u luku Bar u okviru posete mornarici Crne Gore.
NATO-Mine Countermeasures Group visits next NATO-member Montenegro in Port of Bar. @DutchMFA pic.twitter.com/ycKaZglbNW
— Henk van den Dool (@HenkvandenDool) >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << 17. фебруар 2017.
Ova poseta, saopstilo je ministarstvo odbrane u Podgorici, ima za cilj jačanje pomorske bezbednosti, kao i saradnje i partnerstva NATO-a i Crne Gore.
Tokom posete biće održana zajednička vežba NATO grupe i crnogorske mornarice.
Kapetan fregate Aleksander Urbanović, kazao je novinarima da će zajednička vežba s pripadnicima crnogorske mornarice biti prilika da se razmene znanja i iskustva, ali i unaprede sposobnosti i saradnja.
Foto: Profimedia
Ova grupa brodova, kao jedinstvena celina, deluje uglavnom u Sredozemnom i Crnom moru, a specijalizovana je za operacije čišćenja mina i drugih ubojnih sredstava zaostalih iz ratova tokom 20. veka.
Crna Gora bi trebalo da postane članica NATO nakon što se dovrši postupak ratifikacije njenog protokola o pristupanju u svih 28 zemalja članica.
Nastavak na SrbijaDanas.com...





