Izvor: Mondo, 24.Mar.2013, 17:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jahjaga: Bombardovanje NATO važan datum
Kosovska predsednica Atifete Jahjaga ocenila je, povodom 14. godišnjice vazdušnih napada NATO na Jugoslaviju, da 24. mart predstavlja jedan od najvažnijih datuma u istoriji Kosova.
"Na ovaj dan Severnoatlantski savez pokrenuo je vazdušne napade na ciljeve u bivšoj Jugoslaviji, što je rezultiralo kapitulacijom oružanih snaga i konačnim odlaskom Vlade Srbije sa Kosova", navedeno je u pisanoj izjavi Jahjage.
Prema njenim rečima, rat Oslobodilačke vojske >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Kosova "probudio je savest sveta i prizvao odluku o NATO humanitarnoj intervenciji".
Uz zahvalnost NATO koji je doprineo da se "zaustavi genocid prema jednom narodu", Jahjaga navodi da je Kosovo danas faktor mira i stabilnosti u regionu, nezavisna i suverena država, izgrađena na principu građanskog i demokratskog društva, u kojem svi ljudi uživaju jednaka prava i slobode bez obzira na nacuionalnu, versku, rasnu ili polnu pripadnost.
(Tanjug Foto Fonet Arhiva)
Pogledaj vesti o: NATO






