Izvor: VOA, 14.Feb.2018, 16:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"CG spremna da ispuni obaveze članstva u NATO"
Crna Gora je potpuno spremna i posvećena u ispunjavanju svih obaveza koje proističu iz članstva u Sjevernoatlantskom savezu, kazao je premijer Duško Marković koji je primio grupu novoimenovanih visokih oficira Oružanih snaga Sjedinjenih Američkih Država Oni borave u Crnoj Goru u okviru programa CAPSTONE – kursa profesionalnog vojnog obrazovanja za novoimenovane generale, admirale i civilne predstavnike izvršnog nivoa, koje organizuje američki Nacionalni univerzitet za odbranu. Poželjevši dobrodošlicu američkim oficirima, koje je predvodio bivši vrhovni komandant snaga NATO-a u Evropi penzionisani general Filip Bridlav, Marković je izrazio zahvalnost i poštovanje vladi i narodu SAD na podršci Crnoj Gori, posebno u procesu njenog pristupanja NATO-u. "Time kao i prošlogodišnjom posjetom potpredsjednika SAD Majka Pensa dodatno učvršćeno je prijateljstvo i partnerstvo naših dviju zemalja", kazao je Marković. Premijer je informisao goste o rezultatima crnogorskih politika i o prioritetima Vlade u narednom razdoblju, istakavši da jednim od ključnih preduslova za odlične ekonomske rezultate u prošloj godini smatra članstvo Crne Gore u NATO-u. "Marković je istakao potpunu spremnost i posvećenost naše zemlje ispunjavanju svih obaveza koje proističu iz članstva u Sjevernoatlantskom savezu", kaže se u saopštenju. General Bridlav je čestitao Crnoj Gori na članstvu u NATO-u, ocijenivši da SAD u ovom dijelu svijeta imaju važnog i pouzdanog saveznika. Marković i grupa visokih oficira Oružanih snaga SAD, kako se navodi u saopštenju, razmijenili su mišljenja i o više tema od regionalnog i globalnog značaja.




