Izvor: B92, 25.Jul.2019, 20:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blamaža hrvatske vojske: NATO hitno reagovao
Hrvatsko ministarstvo odbrane je, izgleda, slučajno objavilo tajne mape NATO-a u Avganistanu, javlja "Sputnjik".
Skandal se, prema pisanju hrvatskih medija, desio usred konferencije za medije na kojoj je saopšteno da su hrvatski vojnici bili mete terorističkog napada u Kabulu.
Portparolka misije NATO-a u Avganistanu kontaktirala je televiziju N1, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon što je hrvatsko ministarstvo na konferenciji za novinare objavilo poverljivu informaciju koja je potom objavljena u svim medijima.
Nakon što je ministar Damir Krstičević na konferenciji za novinare rekao da su u terorističkom napadu ranjena trojica hrvatskih vojnika, tokom koje je pokazao i kartu lokacije napada, danas je N1 televiziju kontaktirala zvaničnica NATO-a Debra Ričardson, sa molbom da se ukloni karta na kojoj je bila ucrtana ruta kretanja napadnutog automobila, jer se radi o ugrožavanju bezbednosti i objavi poverljivih podataka.
„Objavljena fotografija vezana za tu priču je poverljiva i nikad nije smela da bude puštena u javnost“, rekla je Ričardsonova, dodavši da objava fotografije „ugrožava bezbednost koalicionih snaga u Kabulu“.
Ričardsonova na pitanje da li je kontaktirala i hrvatsko ministarstvo, odgovorila: „Verujem da ih NATO kontaktira“.
Oglasio se i ministar Krstičević.
„Ne znam odakle vam ta informacija, sve što je Hrvatska objavila je bilo potrebno i ništa nismo objavili što je bilo nepotrebno i ništa nismo prekršili, vodili smo računa o bezbednosti i vodili smo računa da ljudi u Hrvatskoj budu informisani, da hrvatska javnost bude informisana“, rekao je Krstičević.
Hrvatska objavila tajne mape NATO-a, reagovala Alijansa
Izvor: Nezavisne Novine, 25.Jul.2019
ZAGREB - Hrvatsko ministarstvo odbrane je, izgleda, slučajno objavilo tajne mape NATO-a u Avganistanu.
PEH HRVATSKE VOJSKE: Slučajno objavili tajne mape iz Avganistana, NATO hitno reagovao! (VIDEO)
Izvor: Kurir, 26.Jul.2019, 07:36
Hrvatsko ministarstvo odbrane je, izgleda, slučajno objavilo tajne mape NATO u Avganistanu.












