Avganistan: Ubijeno 10 policajaca

Izvor: B92, 27.Jun.2012, 12:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avganistan: Ubijeno 10 policajaca

Kabul -- U napadu pobunjenika u više delova Avganistana u protekla 24 sata ubijeno je 10 policajaca, saopštili su danas zvaničnici.

Toplije vreme tokom leta obično dovodi do smanjenja aktivnosti pobunjenika, ali ove godine njihovi napadi su učestaliji nego što se očekivalo.

Prema podacima NATO-a u Avganistanu, u maju je došlo do značajnog porasta broja napada u poređenju sa istim mesecom prošle godine, sa 2.500 na oko 3.000.

Na jugu su ubijena četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << policajca, nakon što su odgovorili na eksploziju u Musa Kvala distriktu, rekao je portparol ove provincije Daud Ahmadi. Niko nije povređen u prvoj eksploziji, ali u drugoj, koja je bila pokrenuta daljinski, ubijeni su policajci koji su došli na uviđaj.

U provinciji Herat na zapadu u zasedi su ubijena četiri policajca koji su bili u patroli u distriktu Gorjan. Takođe u provinciji Kunduz na severu dva policajaca je ubijeno je u eksploziji bombe postavljene pored puta kojim je prolazio njihov kamion.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

U napadu pobunjenika u Avganistanu ubijeno 10 policajaca

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 27.Jun.2012

U napadu pobunjenika u više delova Avganistana u protekla 24 sata ubijeno je 10 policajaca, saopštili su danas zvaničnici. Toplije vreme tokom leta obično dovodi do smanjenja aktivnosti pobunjenika, ali ove godine njihovi napadi su učestaliji nego što se očekivalo. Prema podacima NATO-a u...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.