Avganistan: Poginuo 31 američki vojnik

Izvor: Studio B, 06.Avg.2011, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avganistan: Poginuo 31 američki vojnik

U padu helikoptera NATO snaga u Avganistanu, kojeg su vatrom sa zemlje oborili talibanski borci, život je izgubio 31 pripadnik američkih trupa za specijalne operacije i sedmorica avganistanskih komandosa

To je saopštio danas predsednik Avganistana Hamid Karzai.

U isto vreme, i talibani su saopštili da su raketom oborili helikopter koji je učestvovao u napadu na jednu kuću u provinciji Vardak, u kojoj su >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << pobunjenici održavali sastanak.

Rušenje helikoptera potvrdio je i štab NATO snaga u Avganistanu.

To je najveći gubitak života američkih vojnika u Avganistanu od početka rata 2001. godine. Do danas ih je najviše poginulo 28. juna 2005, kada su talibani takođe oborili helikopter i usmrtili 16 pripadnika mornaričkih "foka".

Kao navodi AP, radi se o najvećem broju žrtava američke vojske u jednom danu još od završetka Drugog svetskog rata.

Predstavnik za štampu Talibana Zabiulah Mudžahid izjavio je da su u napadu pre obaranja helikoptera poginula sedmorica njihovih boraca.

U Avganistanu je ove godine poginulo 365 vojnika NATO, a samo ovog meseca 42, prenosi AP.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.