Izvor: Akter, 16.Sep.2014, 17:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gašić: Srbija pouzdan partner
Ministar odbrane Bratislav Gašić ocenio je danas da učešće Srbije na nedavno održanom samitu NATO u Velsu potvrdjuje da je Srbija kredibilan i pouzdan partner, da saradjuje sa zemljama Istoka i Zapada, ne narušavajući koncept vojne neutralnosti
Kako je navedeno u saopštenju Ministarstva odbrane Gašić je takvu ocenu izneo u razgovoru sa ambasadorom Ujedinjenog Kraljevstva u Beogradu Denisom Kifom.
"Naše je jasno opredeljenje da u saradnji sa različitim >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << zemljama usvajamo najviše standarde u pojedinim oblastima. Samit je bio prilika za upoznavanje sa aktuelnim pitanjima regionalne i globalne bezbednosti, kao i sa pokrenutim inicijativama za unapredjenje interoperabilnosti partnerskih država i NATO, što je jedan od naših ciljeva, kada je reč o politici odbrane", istakao je Gašić.
On je, uz čestitke za uspešnu organizaciju skupa, naglasio da bi učešće naše zemlje na sličnim dogadjajima u narednom periodu bilo od velike koristi za naš sistem odbrane.
Gašić i Kif su na sastanku razgovarali i o vojnoj saradnji sa Ujedinjenim Kraljevstvom, reformi sektora bezbednosti, odnosima s javnošću, učenju engleskog jezika i saradnji kroz NATO poverilački fond, jer su te oblasti ocenjene kao značajne za razvoj odnosa dve zemlje.
Ministar Gašić pozvao je ministra odbrane Ujedinjenog Kraljevstva Majkla Falona da poseti Srbiju u narednom periodu.
Pogledaj vesti o: NATO skup, NATO









