Nastaviti dobre odnose Banjaluke i Beograda

Izvor: Cafe.ba, 17.Okt.2015, 17:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastaviti dobre odnose Banjaluke i Beograda

BEOGRAD- Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je važno da između Srbije i Srpske već decenijama nema nikakve loše riječi i da je vidljivo da će se taj trend dobrih odnosa nastaviti.

Dodik je rekao da je zahvalan na pozivu da u Beogradu prisustvuje proslavi sedam godina od osnivanja Srpske napredne stranke /SNS/, navodeći da je to bila prilika da u ime Republike Srpske pozdravi taj skup.

"To je bila prilika da iznesem mišljenje - da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << jaka, moćna i sigurna Srbija na Balkanu najviši nacionalni interes Republike Srpske, pored potrebe da i Srpska bude isto", rekao je Dodik Srni.

On je ponovio da je saradnja između Srpske i Srbije nešto što se u kontinuitetu gradi i da je u ovom trenutku na najboljim osnovama i okvirima.

Dodik je napomenuo da su se Republika Srpska i Srbija dogovorili da zajednički obilježavaju sve nacionalno važne događaje, te da zajednički rade na infrastrukturnim i drugim projektima.

Na pitanje da prokomentariše poruku premijera Srbije Aleksandra Vučića na proslavi SNS-a da će Srbija uvijek biti oslonac Republici Srpskoj i da mu je drago što je u Beogradu vidio zajedno Dodika, Mladena Ivanića i Ognjena Tadića, predsjednik Srpske je napomenuo da je na to odgovorio u svom govoru na skupu.

"Ako ne možemo u Banjaluci zajedno, možemo u Beogradu. Ja nemam ništa protiv", rekao je Dodik.

U Centru "Sava" u Beogradu na proslavi sedam godina od osnivanja SNS iz Republike Srpske bili su i član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić i potpredsjednik SDS-a Ognjen Tadić.
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na Cafe.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Cafe.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Cafe.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.