Izvor: Radio Slobodna Evropa, 20.Sep.2014, 09:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lucić: Škote, mori Škote...
Tužna ali dostojanstvena pjesma kojom je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik popratio rezultate referenduma za nezavisnost Škotske:
Škote, mori Škote, Škote mašala,
Do zore je cijela Srpska budna čekala
Rezultate, Škote, referenduma,
Al' u zoru stade pjesma, poče trauma.
Republika Srpska budna sanjala
Republiku Škotsku da bi prva priznala, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa <<
Ali ti nam, Škote, upropasti san,
Jer ne želiš svoj entitet skroz nezavisan.
Cijelu Srpsku, Škote, ti iznevjeri,
A bili smo veći Škoti no Šon Koneri,
Viskija popili jezero Loh Nes,
A ti, Škote, glavu stavi pod londonski fes.
Škote, mori Škote, zar te nije sram
Čestitarski što iskidah jutros telegram,
Unaprijed što sročih Salmond Aleksi:
"Srećno, Škoti! Srećni novi svjetski potresi!
Srećna nova svjetska kartografija:
Nezavisna Škotska, Srpska, Katalonija,
Pridnjestrovlje, sjever Mitrovice, Krim...
Nezavisan Vlado Putin, mi na čelu s njim!"
Škote, mori Škote, što ne dade glas
Države da mnoge nove uđu u atlas,
Granice iz snova da se naprave,
Ist River da mjesta nema za sve zastave?!
Škote, mori Škote, pokvari mi san
Da predsjednik Škotske ovdje bude dočekan,
Salmonda da primim u Laktašima,
"Bože pravde" da mu sviram sa gajdašima,
Pa da mu odguslim "Flower of Scotland",
On s rakijom, ja s viskijom: "Živio, my friend!"...
Pred počasnom gardom da prošetam kilt,
A on maskirnu šajkaču s oficirski šilt.
Škote, mori Škote, Škote mašala,
Mjesto Škotske da je moja Srpska glasala -
Kraljica bi pukla poput Habsburga,
Laktaši bi bili veći od Edinburga!
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...




